fbpx
Nachhaltig von Anfang an
demeter bio kvalita
DEMETER

Víc než jen BIO

My v Holle již od roku 1934 dbáme na udržitelnost, a proto jsem se vydali směrem biodynamického zemědělství, které je jeho synonymem. Díky tomu může být Holle dětská výživa jako jediná v ČR označena značkou Demeter, která odpovídá kvalitě převyšující standardy BIO EU. Jsme pyšní na to, že můžeme být pionýrem zdravého životního stylu a podporovat zdraví dětí a naší přírody zároveň.

Nejvyšší BIO kvalita

My v Holle nabízíme širokou škálu produktů pro děti již od narození. Tyto produkty jsou z velké části v Demeter kvalitě, která je synonymem holistického přístupu.

Demeter kvalita znamená, že všechny ingredience jsou vypěstovány a zpracovány s prvotřídní pečlivostí. Nejsou používány pesticidy, chemické látky, GMO, dochází ke kultivaci půdy, budování biodiverzity a hledí se na etické zacházení se zvířaty. Navíc veškeré aktivity Holle a našich farmářů jsou udržitelné. Abychom vám zaručili dlouhodobou kvalitu Demeter, udržujeme s našimi farmáři dlouhodobá partnerství.

Dokonce už i v České republice máme přímé zastoupení organizace Demeter, která dbá na propojení jejích členů. Na jejich stránkách také můžete nalézt důležité informace a aktuality ze světa biodynamického zemědělství.

demeter bio kvalita

Demeter vs. BIO EU

 

blank

Proč právě Demeter?

Demeter je záruka nejen bio kvality, ale také holistického zemědělství, které chrání půdu, eticky zachází se zvířaty a podporuje biodiverzitu. Jedná se o nejstarší eco-label, který je udělen za přísných podmínek.

Demeter kvalita převyšuje standardy BIO EU:

 • Biodynamické zemědělství
 • Etické zacházení se zvířaty
 • Ponechání rohů všem zvířatům
 • Ochrana půdy a šetrná kultivace
 • Žádné chemické pesticidy, hnojiva, či antibiotika
 • Bez GMO
 • Kvalita převyšuje nad kvantitou

blank

Co je to BIO EU?

BIO produkty v rámci EU musí splňovat striktně dané podmínky dle zákona. Produkty nesmí obsahovat 300 různých aditiv, pesticidy, GMO suroviny. Synonymem pro tyto produkty je regionálnost, férovost, ochrana životního prostředí, organické farmaření.

Produkty BIO EU musí splňovat následující:

 • Bez aditiv a geneticky modifikovaných surovin
 • Přírodní krmiva pro zvěř bez antibiotik
 • Bez antibiotik, pesticidů a chemikálií
 • Bez GMO

Demeter = víc než jen BIO

Naše suroviny

Věříme, že kvalita produktu se odvíjí nejen od způsobu zpracování, ale také od kvality surovin. Proto pečlivě vybíráme každého našeho dodavatele tak, aby splňoval námi stanovená přísná kritéria.

Víme, že naši farmáři přistupují ke své práci zodpovědně. Jejich suroviny jsou ztělesněním lásky k řemeslu a k přírodě. Díky tomu jsou suroviny, které používáme, organické a mají minimální negativní dopad na životní prostředí.

V neposlední řadě si stojíme za tím, že by strava neměla být pouze o kvalitě, jejím zpracování a distribuci, ale také o samotné spotřebě. Proto budeme rádi, když se na naší cestu k udržitelné budoucnosti připojíte.

demeter bio kvalita

Demeter a BIO mléko

Demeter mléko je zárukou té nejlepší kvality, kterou můžete na trhu dostat. Kozy a krávy jsou krmeny pouze přírodním krmivem – senem, trávou a obilovinou. Navíc jsou chovány v malých stádech.
demeter bio kvalita

Demeter a BIO ovoce a zelenina

Naše Demeter a BIO ovoce pochází zejména z regionálních biodynamických farem. Exotické ovoce pochází od odpovědných farmářů například z Kolumbie. Jak zelenina, tak i ovoce je plné vitamínů, minerálů a chuti.
demeter bio kvalita

Demeter a BIO pšenice

Holle kaše připravujeme z prémiových zrn, která jsou vypěstována v souladu s principy Demeter. Nejenže jsou obiloviny plné vitamínů a minerálů, ale také díky šetrnému obdělávání půdy máme jistotu, že tu bude kvalitní půda i pro další generace.
demeter bio kvalita

Demeter a pohoda zvířat

Demeter kvalita znamená přistupovat k zvířatům s respektem. Zvířata jsou chována ve volném výběhu, v malých stádech, bez zvířecích hormonů, bez regulace reprodukce, bez odstraňování rohů a jsou krmeni 100 % organickým krmivem. Pohoda zvířat je prioritou číslo 1.

Demeter & biodiverzita

Naše aktivity, které podporují biodiverzitu, nám umožňují používat u většiny výrobků Holle označení Demeter. Biodiverzitu podporujeme například tím, že se snažíme zachovávat přirozené množství blahodárných látek v půdě, podporovat etický chov zvířat, minimalizovat CO2 a zachovávat rozmanitou faunu a floru. Tím chráníme naše životní prostředí. Tím příspíváme k budovaní zelenější budoucnosti

Kultivace půdy

Společně k biodiverzitě

Biodiverzita pro více včel

Certfikát I.

Demeter

Demeter certifikát
Certifikát II.

Bioland

Bioland certifikát
Certifikát III.

Bio EU

Bio EU certifikát