fbpx
Nachhaltig von Anfang an
blank
SPOLEČNĚ U JEDNOHO STOLU

Začátky s rodinnou stravou

V tomto období začíná být stravování hrou. Děti si postupně zvykají na společné obědy a večeře. Začínají objevovat nejen nové suroviny, ale také nejrůznější chuťové kombinace. Je to čas sdílené radosti u jednoho stolu.

Díky společnému stravování se vaše děťátko seznamuje s novými druhy surovin. Také zjišťuje, že mrkev může chutnat jinak když je nastrouhaná, v polévce anebo nakrájená na kolečka.

Postupně se také rozvíjí jeho žvýkací reflex. Proto v této fázi můžete začít děťátku servírovat tužší stravu v podobě zeleninových ragú, sucharů, křupek, luštěnin a obilovin.

blank

Tipy pro začátky přechodu na rodinnou stravu

  • V určitém okamžiku začne vaše dítě projevovat chuť krmit se samostatně. Začátky nejsou jednoduché, ale vy můžete vašemu děťátku pomoci tím, že ho budete dokrmovat další lžičkou, nebo mu nabídnete papáni do ruky.
  • Děti by se měly vyhnout výrazným ochucovadlům. Proto doporučujeme dochucovat rodinný oběd/večeři až po odebrání porce pro vaše děťátko.
  • Nebojte se tužší stravy. I když vaše dítě nemá žádné zoubky, je schopné rozžvýkat cokoliv s jemnější strukturou – kukuřičné křupky, uvařenou zeleninu, vařené maso.

 

 

Pozor na alergeny a další nežádoucí reakce

Med obsahuje patogen, který může způsobit otravu. Pokud se však objeví na seznamu ingrediencí ve výrobcích ze segmentu dětské výživy, můžete si být jistí, že je to bezpečné.

Výrobky ze syrového mléka a syrové potraviny (např. sushi, nepasterizovaný sýr a pomazánky ze syrového masa) mohou obsahovat bakterie, které způsobují nepříjemná onemocnění.

Cokoli malého, kulatého a tvrdého s sebou nese riziko náhodného vdechnutí a udušení – malé kulaté ovoce a zeleninu je lepší rozpůlit nebo rozmačkat; ořechy jsou nejlepší mleté.

Amarant, pohanka, quinoa a rostlinné oleje lisované za studena by měly být nabízeny pouze v kojenecké kvalitě, kvůli riziku kontaminátů. Produkty v kojenecké kvalitě jsou přísně kontrolovány.

Tvaroh a mléko jako nápoj až od 9. měsíce. Od 6. měsíce je jogurt vhodný jako občasná náhrada mléka. Měl by být součástí pokrmů.

Holle svačinky

První svačinky pro malé gurmány

Sušenky, křupky nebo nápoje pro ty nemenší.
Objevte široký výběr svačinek Holle.